Alpenweer: Onbestendige week

Van tijd tot tijd zeer slecht weer voor de wintersport

Van onze weerman

Raymond Klaassen

Alpenweer: Onbestendige week

Raymond Klaassen
Geschreven door: Raymond Klaassen
10 feb 2020 08:47 uur
Na een paar prachtige dagen in de Alpen wordt het deze week erg onbestendig. Dankzij een zeer strakke westelijke stroming worden storingen af en aangevoerd en gaat vaak zeer fors waaien. Diverse skigebieden krijgen met slecht weer te maken en de kans is aanzienlijk dat gebieden van tijd tot tijd dicht zullen zijn door de slechte omstandigheden.

Veel wind, regionaal slechte omstandigheden

Maandag waait er een forse wind in de bergen. Met name hogerop zijn windstoten ruim boven 150 km/uur mogelijk en kan het stormen. In de loop van de middag gaat het vanuit het noordwesten regenen en sneeuwen. De sneeuwgrens daalt naar zo’n 700 meter en het wordt snel kouder. Ook dinsdag is het nog zeer onbestendig weer. Met name aan de noordzijde van het Alpenmassief valt sneeuw en waait het fors en zijn er soms sneeuwstorm condities.

Aan de zuidzijde (onder andere in de Karinthië) blijft het grotendeels droog en is er ook wat ruimte voor de zon. Op de meeste plekken boven de 700 meter valt zo’n 20 tot 50 cm op maandag en dinsdag. Maandag en dinsdag is in veel regio’s aan de noordzijde van de Alpen code oranje of zelfs een weeralarm (code rood)  van kracht in verband met de wind.

Populaire skidorpen

Populaire skidorpen
Alpe d'Huez 13 °C
Avoriaz 12 °C
Châtel 17 °C
Flaine 14 °C
La Plagne 12 °C
Les Arcs 18 °C
Les Deux Alpes 15 °C
Les Menuires 10 °C
Tignes 14 °C
Val Thorens 10 °C

Sneeuwhoogte top 10

Sneeuwhoogte top 10
FR Les Deux Alpes 285 cm
FR Tignes 240 cm
AT Kaprun 235 cm
AT Zell am See 235 cm
FR Val Thorens 194 cm
US Breckenridge 149 cm
CH Adelboden 124 cm
CA Whistler 122 cm
DE Oberstdorf 121 cm
CH Zermatt 85 cm

Aanhoudend wisselvallig

In de tweede weekhelft blijft het wisselvallig in de Alpenlanden. In Zwitserland wordt het woensdag geleidelijk wel wat droger maar in Oostenrijk wordt het opnieuw een dag met wind en sneeuw. Ook aan de zuidzijde van de Alpen gaat sneeuw vallen woensdag, grofweg boven de 500-700 meter. Donderdag blijft het op de meeste plaatsen droog. Wel is er veel bewolking. In het zuiden en zuidoosten wordt de meeste zon verwacht. Het droge weer is van korte tijd want vrijdag zien we op de huidige weerkaarten alweer een nieuwe storing die vanuit het westen verse sneeuw brengt.

Lawinegevaar wordt groter

De harde wind die er deze dagen waait in de bergen en de sneeuwval zorgen er voor dat het sneeuwdek erg onregelmatig is en dat er kans op lawines in de loop van de week zal toenemen. Mocht je er op uit gaan tijdens een rustiger moment zorg dan dat je goed op de hoogte bent van de waarschuwingen die lokale autoriteiten uitgeven.

Slecht weer voor extra reistijd zorgen

Neerslag en een forse windkan op de wegen rond de vakantiebestemming hier en daar voor vertragingen zorgen. Daarnaast geeft de ANWB aan dat het op 15 februari van en naar Oostenrijk en Zwitserland drukker op de weg kan zijn.

Neerslagverwachting Harmonie

Bekijk hieronder de neerslagverwachting van het Harmonie weermodel voor de komende 48 uur. Meer weerkaarten bekijken doe je op I'm Weather

Files en vertragingen